November 18, 2017 17:40

Market Updates
BSE
NSE
Presidents
NAME
DESIGNATION PERIOD
Sheth Jesingbhai Sakalchand
1894 to 1917
Sheth Chandulal Chamanlal
1917 to 1932
Sheth Nandulal Manchharam
1932 to 1934
Sheth Mahanlal Khemchand
1934 to 1936
Sheth Sarabhai Dahyabhai
1936 to 1938
Sheth Bhalubhai Dalsukhbhai
1938 to 1944
Sheth Nandulal Manchharam
1944 to 1959
Sheth Ramanlal Vadilal Mehta
1959 to 1960
Sheth Ratilal Nathalal Sharedalal
1960 to 1971
Sheth Mahendrakumar Chandulal
1971 to 1974
Sheth Shantilal Keshavlal Shah
1974 to 1977
Sheth Ratilal Purshottamdas Broker
1977 to 1979
Sheth Hasmukhlal Mulchand
1979 to 1982
Sheth Kalidas Keshavlal Shah
1982 to 1985
Sheth Nareshchandra Lalbhai Parikh
1985 to 1988
Sheth Chandrakant Bapulal Desai
1988 to 1991
Sheth Kamlesh Kalidas Shah
1991 to 1992
Sheth Nareshchandra Lalbhai Parikh
1992 to 1993
Sheth Atul Chhabildas Doshi
1993
Sheth Nareshchandra Lalbhai Parikh
1993 to 1994
Sheth Vasudev Girdharlal Gajjar
1994 to 1995
Sheth Ajay Jayantilal Shah
1995 to 1997
Sheth Atul Chhabildas Doshi
1997 to 1999
Sheth Mitesh Manubhai Sheth
1999 to 2001
Sheth Atul Chhabildas Doshi
1997 to 1999
Sheth Dipak Shantilal Shah
up to 13-07-2001
Sheth Atul Chhabildas Doshi
1997 to 1999
Sheth Mihir Rameshchandra Shah
w.e.f. 13-7-2001 up to 22-4-2002
25.03.2003 to 24.12.2004 Shri P. K. Ghosh was Administrator of the Exchange.
Bottom Banner